KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15496051
nr 1549 6051
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, kust. Olja på pannå, 18x23 cm, yttermått inklusive ram: 21x26 cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 juni 2023
kl 19:47:31
16/6 19:46:16
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius